Поговоримо і з наукової точки зору і просто з досвіду і спостережень за живими людьми.
Дивіться, за зростання відповідає природно гіпофіз, що в нашій голові, який виділяє соматотропин — так називається гормон росту. Цей гормон росту впливає на зростання всього — кісток, хрящів, м’язів, зв’язок і всього, що є у людини. Звичайно, без проблем можна скористатися хімічними препаратами і змусити все твоє тіло рости, але тут біда ось у чому. Ще не навчилися вчені так впливати хімією на гіпофіз, щоб він вимагав від організму зростання певної частини або певного напряму — вгору, в ширину, в довжину. Тому, коли бодібілдер приймає хімічні препарати для виділення нашого гормону росту (соматотропіну), він тут же починає повідомляти організму, що він хоче наростити. І так як на словах не пояснити організму чого ти хочеш, бодібілдер робить конкретні кроки — він починає навантажувати ті м’язи, які потребують зростання. Перевантажує ці м’язи сотнями і тисячами кілограмів заліза в спортзалі і в підсумку, через певний час м’язи дійсно виростають (це без сумніву можна підтвердити у будь-якого качка). Можете перевіряти, можете повірити, але все відбувається саме так.
З ростом тіла та ж історія. Тільки, так як довжина кістки — основна складова зростання людини, з очевидністю зростання трохи складніше. Хімією вплинути важко, раптом раніше ніж кістка, виросте що-небудь не те … Живіт, наприклад, або сідниці.
Тому, потрібно знати коли природно найбільш активно виділяє організм соматотропин і з цією інформацією активно допомагати всьому тілу рости.
Ось ті моменти, про які варто пам’ятати і варіанти, як допомогти собі стати вище:
- Ми знаємо, що гіпофіз, виробляє гормон росту, знаходиться в голові, то і вплинути потрібно на гіпофіз головою. Потрібно повірити, налаштувати себе, пообіцяти собі, що ти обов’язково виростиш. Зроби записку з обіцянкою вирости і заховай її, або пообіцяй мамі (татові), або одному — «Я виросту 10−12 см».
Наступні моменти доведені науковими дослідження: - Гормони зростання добре виробляються під час сну. Очевидно, що тут нам буде складно вплинути на кількість виділення гормонів росту, хіба що, будемо спати якомога більше. 🙂
- Також вчені стверджують, що соматотропин активно виділяє організм під час прийому їжі. Все добре і зрозуміло, правда якщо постійно їсти можна вирости в ширину, а не вгору. По-моєму, у нас завдання інше.
- Активно виділяється гормон росту під час фізичних вправ. І головне, під час так званих «вибухових» вправ.
І головне, тих вправ / рухів, в яких беруть участь максимальна кількість м’язів. Всі ці рухи і вправи зібрані в баскетболі.
- Спринтерський біг — хоч греблю гати під час гри!
- Стрибки вгору — баскетболіст стрибає:
а) за м’ячем при підборі,
б) під час кидка,
в) в захисті для блокування кидка і для перехоплення летючого м’яча,
г) і ГОЛОВНЕ, на тренуваннях баскетболіст в десятки і сотні разів більше стрибає, ніж у звичайній грі! - Різка зміна напрямку руху — баскетболіст не вміє бігати прямо і довго. За 1 хвилину баскетболіст мінімум тричі! перетворюється з захисника в нападника і навпаки! А скільки потрібно зробити різних переміщень в кожному стані навіть порахувати неможливо!
Я думаю, для тих, хто хоче вирости вже очевидно, яким видом спорту варто займатися і чому. Втім, цей текст всього лише ще одне підтвердження того, що ми завжди відзначаємо дивлячись на баскетбольну команду.
Баскетболісти завжди стрункі, сильні, підтягнуті і красиві. Чи є заперечення?